D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
10°C / -2°C
BATMAN
Çok Bulutlu Bugün
8°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 0°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
Bitcoin Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Bitcoin Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Bitcoin, bir süredir internetin arka plandaki seslerinin bir parçası.Meraklıları 2009 yılında piyasaya sunulduğundan beri bu konuda çılgınlar. Ulusal bankalar tarafından kontrol edilmeyen bir para biriminin özgürlüğünden bahsettiler. İnternette gerçekten küresel...
30 Kasım 2017 00:49
Font1 Font2 Font3 Font4

Bitcoin Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Bitcoin, bir süredir internetin arka plandaki seslerinin bir parçası.Meraklıları 2009 yılında piyasaya sunulduğundan beri bu konuda çılgınlar. Ulusal bankalar tarafından kontrol edilmeyen bir para biriminin özgürlüğünden bahsettiler. İnternette gerçekten küresel olan ve transfer ücretlerine ihtiyaç duymayan para ticaretinin kolaylığını belirttiler.

Geri kalanımız … Yerel bakkalda harcanamayan paralarla ne yapılacağını merak ettik. Her şeyin çabucak bitmesini bekledik. Ancak sekiz yıl geçti ve bu yazı itibariyle tek bir bitcoin şimdi 10000 doları aşıyor. Bitcoin çoğu kişiyi düşündürüyor. Kripto para satın almaya başlamadan önce bilmeniz gereken 4 şey var:

1. Bitcoin uçuyor … fakat düşündüğünüz kadar değil

Eğer 15 Kasım 2012’de (WordPress’in bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlangıç tarihi) birisi size 100 dolarlık bitcoin verseydi. Ondan sonraki yıl aynı tarihte o bitcoinler 1.37 milyon dolar değerinde olacaktı ve ondan sonraki 5 ay daha elinizde tutsaydınız yarı değer kaybedecekti.

Bitcoin uçucu. Hackler, ayrılmalar, haberler, döviz çökmeleri, patlayan veya düşen fiyatlar.. Bitcoin yangınları diğer para birimlerinin ötesine geçerken, dalgalanmaları sesi kadar büyük değil. Bitcoin Volatilite Endeksine göre altı aydan uzun süredir bitcoinin dolar fiyatının oynaklığı yüzde 4.23. Bir yılda sadece % 3.58. Bitcoin büyük hamleler yapıyor ve diğer varlıklardan daha fazla uçuyor ancak uzun vadede grafik yalnızca kademeli olarak yukarı doğru hareket ediyor.

2. Bitcoin ticareti tamamen ücretsiz değil

Bitcoin hakkında tüm anlatılanlar bitcoinin demokratik ve banka sistemine ihtiyac duymayan bir sistem olduğuna dair olsa bile bitcoin almak, satmak veya taşımak için komisyon vermeniz gerekecek. Her bitcoin transferi bitcoin madencilerinin komisyonunu kapsar ve bu madenciler sizin transferinizin blockchain’e eklenmesini sağlar. Bu komisyon 1.67 dolar civarındadır fakat dosya boyutuna göre değişmektedir. Büyük ödemeler fazla komisyon gerektirir. Para yatırma ve çekme islemlerinde de 3.5 yüzdeliğe varan komisyonlar alınacaktır. Ücretsiz bir para birimi olarak gözüken bitcoinin aslında birçok gideri olduğu söylenebilir.

3. Bitcoin izlenebilir

Bitcoin, karaborsa seçimi para birimi olduğu için bir üne sahiptir. Yerel banka hesaplarıyla bağlantılı değil. Bu nedenle hükümetler, sahibinin bilgilerini talep edemezler. Ancak bitcoinlerle yapılan her işlem blokchainde halka açık durumdadır. Herkes görebilir. Her bir bitcoinin her an nerede ve kimin olduğunu görebiliriz. Bu bilgiler anonimdir. Bitcoinin yalnızca bir sayı ile ilişkili olduğunu görebiliyoruz; O numaranın kim olduğunu bilmiyoruz … Ta ki bitcoin normal bir para birimine çevriline kadar. O zaman her şey yine açık hale gelecektir. Bitcoin masum gibi görünebilir, ancak görünenden çok daha az temiz ve anonimdir.

Bitcoin ve dijital para birimleri, herhangi bir yatırımda olduğu gibi kayba uğrama riskini de içeriyor. Tüketici Finansal Koruma Bürosu, Bitcoin de dahil olmak üzere sanal para birimlerinin tüketicilere “önemli risk” taşıdığını söylüyor.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica