D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
10°C / -2°C
BATMAN
Çok Bulutlu Bugün
8°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 0°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
Cryptolocker Virüsü Turkcell Adıyla Bulaşıyor!

Cryptolocker-virüs-diyarbakir
Cryptolocker Virüsü yazılımcıların ciddi bir çalışması sonucu ortaya çıkan virüstür. Büyük firmaların isimleri kullanılarak saldırılan bu çalışmada ağa düşmemek neredeyse imkansız diyebileceğimiz kadar şans istiyor. Neticede büyük firma isimlerini gördüğümüzde güven artıyor. Ve ağda kolaylıkla yer ediniyoruz.

Cryptolocker Virüsü kurumsal dev firmaların isimleri adı altında mail yoluyla bizlere geliyor. Turkcell Fatura diye karşımıza çıkan bir mailde fatura bilgileriniz geliyor fakat dikkatler faturada belirtilen meblada! Yine mi tarife değiştirdiler, yine vergi mi kilitlediler diye düşünürken yüksek fatura miktarı bizi kıllandırıyor. Bu noktada yapılması gereken en akıllıca hamle müşteri hizmetlerini aramak veya Turkcell online internet işlemlerine kayıt olup oradan takip etmek. Lakin biz o an yüksek fatura miktarını görüyoruz ve hemen tıklıyoruz. Bu internet korsanlarının ne kadar dikkatli olacağını belli ediyor. Fatura detayları için tıklıyoruz ve virüs artık bilgisayarımıza indi. Cryptolocker virüsü bu aşamada bilgisayara girer ve kendisinin tanımını size yapar.

Cryptolocker Virüsü bilgisayarınıza kurumsal büyük firmaların isimleriyle gelir. Siz mailin içerisindeki fatura detaylarını tıkladığınızda bilgisayarınıza iner ve bilgisayarınızda ne kadar dosya varsa hepsini şifreleyerek kullanabilmenizi olanak dışı bırakır. Bir kötü noktası ise bilgisayarınızda usb yoluyla bağlı telefon, tablet, hardisk veya flash varsa onlarda bu virüsten doğrudan etkilenecektir. Size Turkcell Faturası ile alakalı gelen mailin fotoğrafı aşağıda gördüğünüz gibidir.

turkcell-fatura-virusu-nasil-bulasir

Gördüğünüz gibi her ayrıntı düşünülmüş durumda. Turkcell adıyla geliyor ne kadar şüpheli durabilir ki? Fatura detaylarını görmek için bağlantıyı tıkladığınızda bütün dosyalarınız, klasörleriniz, fotoğraflarınız çok güçlü bir şekilde şifrelenecek ve kullanılamaz duruma gelecektir. İyi bir bilgisayar ve internet kullanıcısıysanız internet üzerinden biraz araştırma yaparak bu virüsten kurtulmanın yollarını bulabilirsiniz. Eğer ki yapamazsanız 20-30 tl verip bilgisayarınıza format attırmaktan başka bir çareniz kalmayacaktır. Cryptolocker ismindeki bu virüs yeni bir virüs olduğundan henüz antivirüs programı yazılmamıştır. Kısa bir sürede elbette çıkacaktır.Bilgisayarlarınıza antivirüs programı yüklemeyi ihmal etmeyin. Cryptolocker virüsü sizi etkilediyse aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz uyarıyı alacaksınız ve dolandırıcı internet korsanları ile şifrelerin kaldırılması için ücret karşılığında yardım isteyeceksiniz!


Cryptolocker Virüsü yazılımcıların ciddi bir çalışması sonucu ortaya çıkan virüstür. Büyük firmaların isimleri kullanılarak saldırılan bu çalışmada ağa düşmemek neredeyse imkansız diyebileceğimiz kadar şans istiyor. Neticede büyük firma isimlerini gördüğümüzde güven artıyor. Ve ağda kolaylıkla yer ediniyoruz. Cryptolocker Virüsü kurumsal dev firmaların isimleri adı altında mail yoluyla bizlere geliyor. Turkcell Fatura diye karşımıza çıkan bir […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Benzer Yazılar

Yandex.Metrica