D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
10°C / -2°C
BATMAN
Çok Bulutlu Bugün
8°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 0°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
Google Nasıl Bir Web Sitesi İster?


Google, web sitesi yöneticileri için bilgi vermekten kaçınmazken, Google ile barışık olmak isteyenlerin bu içeriklere göz atması yeterli. Peki, Google’ın gözünde Google dostu içerik nasıl oluşturabileceğinizi biliyor musunuz?

Google, salt para kazanma amacı ya da sadece arama motorunda üst sıralarda yer alma gayesini güden web siteleri için farklı yaptırımlar uygulayabiliyor. Bu bakımdan başarıya ulaşmak adına web sitesi yöneticilerinin Google dostu ve içerik oluşturması oldukça önemli. Bu konuda ise piyasada yer alan deneyim ya da taktiklerden önce Google’a bir göz atmak gerekiyor. İşte Google’ın gözünde sizi yükseltecek küçük ama etkili detaylar.

Hedefiniz Ziyaretçi Olmalı
Web site oluşturulurken, iyi bir içerik planlaması yapılarak, ziyaretçilerin sitenin amacı doğrultusunda ihtiyaçlarını kolay bir şekilde gidermesi sağlanmalıdır. Bu bakımdan içeriklerin oluşturulması sırasında kişilerin net bilgiyi alması adına net ifadeler kullanılması gerekir. Sürekli Google tarafından da yinelenen ifadeyle “Katma değeri yüksek” içerikler oluşturulmalıdır. Ayrıca konuyla ilgili çeşitli videolar ve görseller de mutlaka yazı içerisinde yer almalıdır.

İçeriklerinize Atıflar Olmalı!
Yazının kaliteli olması, başka web site yöneticileri ve editörler tarafından da fark edileceğinden dolayı, çeşitli yazılarda da sitenize linkler verilmelidir. Bu hem sitenizi hem de ilgili içeriğinizi Google aramalarında yükseltecektir. Bu bakımdan siteniz için ücretli ve reklam olduğu açık bir şekilde Google tarafından fark edilen içeriklerden ziyade organik ve doğal olarak içeriklerinizi linkler ile desteklemelisiniz. İçeriklerin aynı zamanda içerik ve site ile aynı amacı taşıyan sitelerden verilmesi, sitenin değerini çok daha fazla arttıracaktır.

Siteniz Temiz Ve Yalın Yazılımdan Oluşmalı
Sitenin ziyaretçiler için temiz ve sade olması da önemlidir. Zararlı kodlar, uzun ve karmaşık yazılımlar he zaman ziyaretçinin siteden hemen çıkmasına neden olacağı için sitenin hemen çıkma oranını yükseltecektir. Bu da Google’ın sitenin kullanıcı dostu olmadığını anlamasına neden olacaktır. Ayrıca sitelerin Lynx gibi metin tarayıcılarından kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu kontrollerde içerik ve site yapısında görülen tüm hatalar giderilerek, iyileştirmeler yapılmalıdır.

SEO Paketlerinden Kaçının
SEO paketleri çoğu kişi tarafından tercih edilirken, sitelerin genelde onlarda sitede tanıtım yazıları yayınlanarak yükseltilmeye çalışılır. Paket bu siteler kısa süre içerisinde Google tarafından fark edildiği için farklı yaptırımlar ile czealandırılabilir. Paketlerde yer alan bu sitelerde sitelerinizin yayınlanması da sitenize olumsuz bir puan kazandıracaktır. Bu nedenle tanıtım yapacaksanız dahi tüm siteleri kendiniz seçerek, siteler için iyi bir analiz yapmanız gerekir


Google, web sitesi yöneticileri için bilgi vermekten kaçınmazken, Google ile barışık olmak isteyenlerin bu içeriklere göz atması yeterli. Peki, Google’ın gözünde Google dostu içerik nasıl oluşturabileceğinizi biliyor musunuz? Google, salt para kazanma amacı ya da sadece arama motorunda üst sıralarda yer alma gayesini güden web siteleri için farklı yaptırımlar uygulayabiliyor. Bu bakımdan başarıya ulaşmak adına […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Benzer Yazılar

Yandex.Metrica