D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
10°C / -2°C
BATMAN
Çok Bulutlu Bugün
8°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 0°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
Laptop Alacaklar Bu Özelliklere Dikkat

laptop

Teknoloji her geçen gün hızla değişen ve güncellenen özellikleriyle ilerlemektedir. Bu yüzden elektronik eşyalar alırken dikkat etmemiz gereken bazı durumlar vardır. Eğer teknolojinin gerisinden gelirsek yeni nesil üretimlerin faydasını göremeyiz. Bu yüzden yeni bir laptop alacaksanız dikkat etmeniz gereken ve olmazsa olmaz dediğimiz birkaç özelliği var.

1- USB 3.1 TYPE C
Hala çoğumuz USB 2 portunu kullarız. Nasıl bir veri aktarım hızına sahip olduğunu biliyoruz. Bu performansın yaklaşık 10katı daha hızlısı ise USB 3.1 ile portudur! Hangi yönde takarsanız takın yuvaya girer. Type C konektörü ise tüm kablolarınızı değiştirmeyi amaçlıyor. Buna güç adaptörü de dahil!
2- MİNİ DİSPLAYPORT
USB Type C yoluyla DisplayLink bağlantısı popülerleşene kadar, harici 4K monitör sahibi olmak isteyenlerin DisplayLink konektörüne ihtiyaçları vardır.
3- FULL HD EKRAN
1920 x 1080 çözünürlükteki monitorlara artık yönlenilmemeli. 4k teknolojisi’nin ekranları doğal çözünürlüğü 3840 x 2160 ‘dır. Aradaki farkı dikkate alın ve teknolojiyi gerilerden takip etmeyin.

4- İYİ AKSESUARLAR
Aksesuarlar her zaman cihazları daha kullanışlı bir hale getirip, kullanım esnasında karşımıza çıkabilecek zorlukları minimuma indirmektedir. Yani cihazın kullanıcı dostu olmasını sağlar. Koruyucu özellikli taşıma çantalarından, dock istasyonlarına, harici pillerden, hoparlörlere kadar aklınıza gelecek herşey olabilir.

5- WİNDOWS HELLO
Windows 10 işletim sisteminin bir güvenlik sistemidir. Mevcut yüz tanıma sistemi ile korur. Parolanızı yüzünüzü kullanarak girmenizi sağlar. Bu teknolojiyi kullanabilmeniz için özel bir kameraya ihtiyacınız var. Sadece İntel tarafından üretilmiş RealSense kameralar üç farklı sensörü ile kimlik doğrulama işlemini rahatlıkla gerçekleştirir.

6- LAPTOP AÇIKKEN PİL DEĞİŞTİREBİLMEK
Lenova, T450S ile bu özelliği bize sunan en son markadır. Birkaç gün elektrik prizine ihtiyacınız olmaz. Hiç kesinti yaşamadan 3 günden fazla laptopunuzu sorunsuz kullanabilirsiniz.

7- ORTA YOLUN YOLCUSU
Laptop’lar çok ince olduklarında pilin ömrü, soğutma ve ses kalitesi dezavantajlara sahip olabiliyor. Yazma deneyimi konusunda bile sıkıntı yaşanabilir. Bu yüzden ince tasarımlı laptoplar tercih edilmemeli. Görsel olarak şık tasarım gibi görünmesine aldanmayalım.

8- ÇİFT KANAL BELLEK
Eğer yüksek performan elde etmek istiyorsanız, bellekleri çift kanallı olarak yapılandırılmış laptopları tercih edin.

9- AĞ PROTOKOLÜ 802.11 AC
Bu ağ protokolü sayesinde yakın mesafelerde hızlı veri aktarımız gerçekleştirebilirsiniz. Bu protokolün ilk örnekleri yaklaşık 4yıl önceydi.

10- ÇERÇEVE SEÇİMİ İNCE VE KÜÇÜK OLMASI AVANTAJ
Apple’ın 2008 McBook Air modellerini ilk tanıdığımız günden beri hiç bırakmadık. ChromeBook ve CloudBook’ların başarısında bu seçimin büyük faydası var. 13.3 inç ve altındaki ekranlar, ince çerçeveli ekranlar, büyük modellere göre görüntü kalitesinin daha iyi ve keskin olduğunu göstermişlerdir.


Teknoloji her geçen gün hızla değişen ve güncellenen özellikleriyle ilerlemektedir. Bu yüzden elektronik eşyalar alırken dikkat etmemiz gereken bazı durumlar vardır. Eğer teknolojinin gerisinden gelirsek yeni nesil üretimlerin faydasını göremeyiz. Bu yüzden yeni bir laptop alacaksanız dikkat etmeniz gereken ve olmazsa olmaz dediğimiz birkaç özelliği var. 1- USB 3.1 TYPE C Hala çoğumuz USB 2 […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Benzer Yazılar

Yandex.Metrica