D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
15°C / 2°C
BATMAN
Parçalı Bulutlu Bugün
15°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
12°C / 3°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
Nasıl Blogger Olunur?
Nasıl Blogger Olunur?
Blogger Nasıl Olunur? Blog Sırları Neler? Blogger; moda, yaşam stili, makyaj, gezgin gibi kendi seçtiği herhangi bir alanda kendini uzman olarak gören ve bu bilgilerini kendinden başka kişilere katmayı hedefleyen kişinin tam...
19 Ocak 2018 00:37
Font1 Font2 Font3 Font4
Diyarbakır Haberleri – Diyarsa.com

Nasıl Blogger Olunur?

Blogger Nasıl Olunur? Blog Sırları Neler?

Blogger; moda, yaşam stili, makyaj, gezgin gibi kendi seçtiği herhangi bir alanda kendini uzman olarak gören ve bu bilgilerini kendinden başka kişilere katmayı hedefleyen kişinin tam zamanlı işidir.

Son zamanlarda hızla artan mesleklerden biri Blogger olmak. Birçok insan “Blogger” kavramını ve meslek olduğunu kabul etmese de artık bir meslek haline geldi. Daha çok Instagram üzerinden yürütülen bloggerlığı, birçok insan içinden “ben de yapsam mı?” diye en az 1 kere geçirmiştir. Bilgisayardan ya da telefondan kullanıcıya içerik sunmak hepimize basitmiş gibi gelse de aslında içerik üretmek uzaktan bakıldığı kadar kolay bir şey değil.

Birçok kişinin bu işe başlayıp yürütememesi ya da belirli bir kitleye hitap edememesinin sebebi elinde bulunan içerik sayısının yeterli olmaması veya içerik üretememesidir. İçerik üretmek için bol okumalı, bol gezmeli, bol düşünmeliyiz. Bilgi birikimimiz bizi sadece bir adım öteye götürebilir. Eğer bilgi birikimimizi işleyip ortaya fikir sunabiliyorsak attığımız ve atabileceğimiz adımlar daha fazla olur.

Bir sonraki Blogger sorunu ise içeriği kullanıcıya sunamamak. Eğer kafamızda bir içerik varsa ama biz bunu kullanıcıya etkili bir şekilde sunamıyorsak maalesef o içerik bir çöp oluyor. Kullanıcıya, istediği şekilde içerik sunmalıyız. Kendimiz nasıl bir içeriğe bakıyoruz, ne ilgimizi çekiyor, hangi içeriğe neden girip bakıyoruz diye düşünmeli ve buna göre içerik hazırlamalıyız.

Blogger olmanın başlıca bir diğer sorunu ise bunun bir meslek olduğunu yapan kişinin kavrayamaması. Eğer sürekli ve düzenli olarak içerik üretmezseniz kalıcı olamazsınız. 1 ay her gün içerik üretip, 2 hafta hiçbir içerik üretmiyorsanız maalesef kalıcı olamayabilirsiniz. Planlı olmalısınız. Belirlediğiniz saatlerde oturup, düşünüp, araştırıp, hepsini derleyip bir içerik üretmelisiniz. Konunun ne olduğu, nerelerde araştırma yapacağınız, içerik üreteceğiniz saatler belli olmalı ve bu saatlere ihanet etmemelisiniz.

Eğer blogger olmak istiyorsanız başlıca tavsiyelerimiz;

Sabırlı olun; Gelen yorumları kabul edin, engellemeyin, sabırlı olun dinleyin. Her yolda pürüzler vardır. Bu yolun kötü olduğu anlamına gelmez.

Pes etmeyin; Kendinizi güvenin, gelen yorumlarla yılmayın. İstediğiniz kitleye ulaşamadığınızda üzülmeyin, sabredin, daha çok odaklanın.

Çabalayın; Kendiniz bir tık daha ileriye götürebilmek için çabalayın. Hedefiniz hep bir ilerisi olsun.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Geri Ana Sayfa
Yandex.Metrica