D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
10°C / -2°C
BATMAN
Çok Bulutlu Bugün
8°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 0°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
WordPress Veri Tabanı Temizliği Nasıl Yapılır?

wordpress-logo
WordPress kullanıcılarının başlıca dertlerinden biri tema ve plugin denemeleri ile tabloların bozulması ve wordpress’in şişmesi veya kirliliği denilen olay ile karşı karşıya kalınmasıdır.

WordPress’in içerisindeki artık dosyalar ile de veri tabanınız inanılmaz büyük boyutlara gelebilmesi söz konusu olabiliyor.

Peki wordpress’i nasıl optimize ederiz?
Bunun için pek çok firma size farklı fiyatlandırmalar sunabilir. Ancak gerek var mı hayır yok. Çünkü sanıldığı kadar bu optimizasyon o kadar da zor değil. Geçtiğimiz bir kaç aya kadar bu işler bana da bir o kadar zor gelse de zorluğunun olmadığı söyleyebilecek kadar kolay olduğunun üstüne basarak vurgulayabilirim.
Tabi ki veri tabanından anlamıyoruz ki nasıl kolay diyebilirsiniz. Hemen veri tabanı temizliğinden kısaca bahsedeceğim.

WordPress’de büyüyen veri tabanından çöpleri temizlemek için kullanacağımız kodları buradan indirebilirsiniz. SQL sorgular ile veri tabanını temizlerken dikkat etmeniz gereken satırlardan en önemlisi post views.

Şayet sayfa gösterimi , popüler post gibi verileri siteniz üzerinde gösteriyorsanız SQL sorgular ile veri tabanını temizlerken kesinlikle bazı  sorguları  çalıştırmamalısınız. Videomuzu izlediğinizde detaylı anlatımımız ile kodları çok daha kolay ve doğru olarak uygulaya bilirsiniz.  Her iki videomuzda da farklı bilgi var. Mutlaka izlemelisiniz.

Kodları nasıl kullanacağımız konusuna gelirsek indirdiğimiz dosyanın içerisinden DELETE yani sil komutundan kopyalayıp, veri tabanımızı seçip üst sekmeden de SQL sekmesini seçip kopyaladığımız komutu yapıştırıp git butonuna tıklamak olacak. Sonrasında şayet satırlar silinirse bunlar çöp dizinler oluyor. Sırası ile tüm komutları kullandıktan sonra tüm tabloları seçip STRUCTURE ( Veri Tabanları sekmesine ) tabloların altındaki Check All ( Tümünü seç ) tıklatıp Seçmeli pencereden optimize table ‘ı tıklatmanız yeterli olacak. Sonrasında tertemiz bir worpress sizi bekliyor olacak. Videoyu izlerken veri  tabanı boyutunun 472.6 iken temizlikten sonra veri tabanı boyutu 118.3 kib olduğuna dikkat edin lütfen!

YORUMLAR: Yorumlarınız onaya düşüyorsa ilk önce onaylayacağınız yorumları onaylayıp daha sonra temizlik yapın. Aksi takdirde onaylama ihtimali olan yorumlarınızı da silinecektir. 


WordPress kullanıcılarının başlıca dertlerinden biri tema ve plugin denemeleri ile tabloların bozulması ve wordpress’in şişmesi veya kirliliği denilen olay ile karşı karşıya kalınmasıdır. WordPress’in içerisindeki artık dosyalar ile de veri tabanınız inanılmaz büyük boyutlara gelebilmesi söz konusu olabiliyor. Peki wordpress’i nasıl optimize ederiz? Bunun için pek çok firma size farklı fiyatlandırmalar sunabilir. Ancak gerek var mı […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Benzer Yazılar

Yandex.Metrica