D.BAKIR
Parçalı Bulutlu Bugün
10°C / -2°C
BATMAN
Çok Bulutlu Bugün
8°C / 0°C
MARDİN
Parçalı Bulutlu Bugün
8°C / 0°C

 • Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
  Bitki banyoları nasıl hazırlanır?
 • Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
  Antioksidan etkili muzlu ve mangolu smoothie
 • Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
  Kış depresyonundan kurtulmanın yolları
 • Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
  Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin
 • Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
 • Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  Genel Sağlık Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenl
 • Paraguay Çayı Faydaları
  Paraguay Çayı Faydaları
 • Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
  Soğan Suyu Kürü Yapılışı ve İyileştirici Etkileri
 • Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
  Mevsim geçişlerinde dökülen saçlara kekikli reçete
Youtube’dan Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır?


Targeted Advertising (hedeflenmiş reklamcılık) kaygısıyla reklam algoritmalarını sürekli değişen Youtube’da; sizinde bir kanalınız olduğunu ve her hafta düzenli olarak özgün içerik ürettiğinizi düşünelim; 1 milyon izlenme oranını yakalayan her video için 160 dolar civarlarında ödendiği konusunda bir şehir efsanesi dolaşmakta. Yayına alınan her içeriğin şak diye milyon barajını aşamayacağı düşünüldüğünde içerik başına para kazanabilmek için özverili olmak şart! Dolayısıyla bu işte de sıkı çalışmak ve yaratıcılık gerekli; öte yandan Youtube’un, “daha çok izlet-daha az öde” stratejisini kıyasıya savunduğunu da belirtmek gerekli.

Youtube’dan Para Kazanma

Firma gelirlerinin düşüşüne paralel olarak amatör yayıncılara ödenen paralar da azalıyor. Youtuber’lar, bir zamanlar ayda kazandıkları çıtır gelirleri şimdilerde neredeyse 6 ayda bir alabildiklerini söylüyorlar ki bu bile başlı başına can sıkıcı bir durum. Özetle, “Antalya’ya yerleşelim ve sadece bu işle uğraşıp para kazanalım..” gibi bir düşünceniz mevcutsa; sıkı bir yol haritası oluşturmayı, seslendirme ve video kurgusu konusunda eğitim almayı ihmal etmemelisiniz. Youtube’dan 6 ayda 100 bin dolar kazanan 13 yaşındaki çocuğa kapılarak zengin olma hayalleri kuran ve platformu çer çöple dolduranlara karşı bir önlem belki de.

New York Times’ın yalancısıyız; Olga Kay, 2013-16 arasında YouTube kanalından yılda 100.000 – 130.000 ABD doları arasında bir gelir elde etmiş. Ay bazında 8.300 – 10.800 dolar yapıyor. Can sıkıcı veriler arasında moral verici bir detay olması açısında paylaşıyoruz.

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işle uğraşan profesyonellere göre Youtube’daki ortalama bir kanalın 300-400 dolar aylık gelir seviyelerinde dolaşması gayet iyi hatta muhteşem ve Türkiye’de daha da üstünü hedeflemek sadece hayalden ibaret! Son bir bilgi daha paylaşalım: Yeni partner programına göre Youtube, 10 bin genel görüntülenmeye ulaşan kanalları inceleyerek ilkelerine ve şartlarına uygun olup olmadığını değerlendiriyor ve ona göre ödeme yapılıp yapılmamasına karar veriyor.


Targeted Advertising (hedeflenmiş reklamcılık) kaygısıyla reklam algoritmalarını sürekli değişen Youtube’da; sizinde bir kanalınız olduğunu ve her hafta düzenli olarak özgün içerik ürettiğinizi düşünelim; 1 milyon izlenme oranını yakalayan her video için 160 dolar civarlarında ödendiği konusunda bir şehir efsanesi dolaşmakta. Yayına alınan her içeriğin şak diye milyon barajını aşamayacağı düşünüldüğünde içerik başına para kazanabilmek için […]


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Zorunlu İşlem Sonucu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Benzer Yazılar

Yandex.Metrica