Alanya Otelleri

Seyahat Rehberi


ALANYA
Akdeniz sahil şeridinde bu eşsiz güzellikteki kumsalı olan yöre herkes tarafından bilinmektedir.
Alanya tatil için değerlendirebileceğiniz tatil yerlerinin başında gelmektedir. 1220 yıllarında
Sultan Alaaddin Keykubat Alanya’yı kışlık kullanılmak üzere mekan ve deniz üssü haline getirmiştir. 13. yüzyılda Selçuklular tarafından inşaa edilmiş olan Alanya’da 150 kuleli ve zemini deniz seviyesinden 220 metre yukarıda bulunan kalenin dışında camii’ye ait kalıntılar, iç kısımda
ise Bizans dönemine ait bir kilise bulunmaktadır. Alanya otelleri, denizi, kumu, guneşi, plajları ve değişik yemekler yiyebileceğiniz alternatifleri, kafeleri ve geceleri Alanya tatil cenneti tatilcileri için muhteşem bir ortam sunmaktadır. Alanya’nın 15 Km doğusunda yer alan Dim Çağı Vadisi dinlenmek için ideal bir yerdir. Tüm sahillerinden denize girilebilen Alanya tam bir güneş, deniz ve kum cennetidir.

Alanya tatil cennetindeki gezilecek yerler ve ilginizi çekecek eserler arasında başlıca bu bölgeler bulunmaktadır:

Alanya Kalesi, Derya Maðarası, Kız Kulesi, Fosforlu Mağara, Leartis-Learti (Mahmutlar Harabeleri), Aşıklar Mağarası, Korsanlar Mağarası, Kadı İni Mağarası, Hasbahçe Mağarası, Beldibi Mağarası, Dim Mağarası, Çimeniçi Mağarası, Büyük Dipsiz Mağarası, Damlataş Mağarası, Sarapsa Kervansarayı, Alara Han, Aksebe Sultan Mescidi, Emir Bedruddin Camii, Süleymaniye(Kale) Camii, Selçuklu Tersanesi, Lotape (Aytap) Liman Kenti, Syedra Harabeleri gibi.

ALANYA OTELLERİ

OTEL ADI TELEFON FAKS WEB SİTE STATÜ
Botanik Hotel 90.242. 527 4850 90.242. 527 4072 https://www.botanikhotel.com.tr * * * * *
Çeleş  Beach Resort Hotel 90.242. 527 5005 90.242. 527 5006 https://www.celesbeachresort.com * * * * *
Pegasos Hotel 90.242. 286 8510 90.242. 286 8620 https://www.pegasoshotels.com.tr * * * * *
Grand Kaptan Hotel 90.242. 514 0101 90.242. 514 0092 https://www.kaptanhotels.com * * * * *
Royal Vikingen Resort Hotel 90.242. 565 2545 90.242. 565 2549 https://www.royalvikingenresort.com * * * * *
Serapsu Hotel 90.242. 565 1476 90.242. 565 1626 https://www.serapsu.com * * * * *
Ananas Hotel 90.242. 514 1550 90.242. 514 1544 https://www.ananasotel.com * * * *
Club Aqua Plaza Hotel 90.242. 527 5020 90.242. 527 4792 https://www.clubaquaplaza.com * * * *
Grand Bali Hotel 90.242. 511 0453 90.242. 511 0493 https://www.grandbali.com * * * *
Justiniano Hotel 90.242. 527 4532 90.242. 527 4536 https://www.justinianohotels.com * * * *
Panorama Hotel 90.242. 513 1181  90.242. 513 1028 https://www.panoramahotel.com.tr * * * *
İberostar Club Alantur Hotel 90.242. 518 1740 90.242. 518 1756 https://www.alantur.com.tr * * * *
Acar Hotel 90.242. 514 2801 90.242. 514 2802 https://www.acarhotel.com * * *
Alaiye Kleopatra Hotel 90.242. 513 4018 90.242. 512 1508 https://www.alaiye.com.tr * * *
Güneş Hotel 90.242. 511 9595 90.242. 511 9594 https://guneshotels.com * * *
Güral Hotel 90.242. 513 7844 90.242. 513 2967 https://www.guralotel.com * * *
Saray Beach Hotel 90.242. 512 6080 90.242. 519 0851 https://www.saraybeach.com * * *
Club Turtas Hotel 90.242. 565 2945 90.242. 565 2556 https://www.clubturtas.com * * *
Bilkay Hotel 90.242. 511 3177 90.242. 511 3197 https://www.bilkayhotel.com.tr * *
Pınar Hotel 90.242. 513 1029 90.242. 513 2635 https://www.pinar-hotel.com * *
Attıla Hotel 90.242. 513 4751 90.242. 513 4752   * *
Blue Sky Bayırlı Hotel 90.242. 513 6487 90.242. 513 4320   * *
Crown Hotel 90.242. 513 2830 90.242. 513 5850   * *
Yunusgücü Hotel 90.242. 513 3002 90.242. 513 6613   * *
Club Oasis Vista 90.242. 565 1451 90.242. 565 1449 https://www.majesty.com.tr 1.sinif    tatil köyü
Club Kastalia 90.242. 565 1315 90.242. 565 1428 https://www.clubkastalia.com.tr 2.sinif    tatil köyü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.