Cisco NetAcad Projesi

Egitim DökümanlarıCisco NetAcad Projesi, 2006 Eylül’de Türk Bilişim Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Cisco Inc. arasında yapılan üçlü bir protokol ile faaliyete girmiştir.NetAcad projesi hazırlık aşamasında, genel müdürlüğümüzün benzer konularda daha önceden sahip olduğu deneyimleri göz önüne alınmış, ihtiyaç analizleri yapılmıştır. Genelge hazırlanırken, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve halkımıza en verimli şekilde nasıl ulaşabileceğimizin analizi yapılmış, bu konuda bir yol haritası çıkarılmış, pilot çalışmalar ve eğitimler ile beklenmedik durumların tespiti yapılmıştır. Ayrıca proje yöneticileri, alanında uzman ve eğitimlerin içinden gelen öğretmenlerdir.
Tüm bu çalışmalar ve önceden gelen deneyimlerimizi birleştirerek yaklaşık bir yıl süren detaylı çalışmalar sonucunda genelgemiz hazırlanmıştır.


2009 -7 numarası ile yayımlanan “Cisco Ağ Eğitim Merkezi Genelgesi” ile illerde bu eğitimler öğrenci ve öğretmenlere verilmektedir. Genelge kapsamında, Erkek Teknik, Kız Teknik, Ticaret – Turizm ve Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüklerine bağlı okulların, “Ağ Eğitim Merkezi” olabilmek için Genel Müdürlüğümüze yaptıkları başvurular değerlendirilip, yetkili eğitim merkezi olduklarına dair belgeleri verilmektedir. Cisco NetAcad Projesinin temel amacı, Türkiye’de Network alanında sektörün ihtiyaç duyduğu uzman eleman açığını kapatmak ve özellikle mesleki ve teknik liselerin bilişim alanında okuyan öğrencilerimizin mezun olduklarında uluslar arası geçerliliği bulunan Cisco Mezuniyet Belgelerini de almalarını sağlamaktır.

Başvurular hizmetiçi eğitim üzerinden yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.