Holohot coin Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Holochain(HOLO) Nedir? Detaylı Rehber
Holochain veri merkezli küresel konsensüs amacıyla ölçek, hız ve uyum sorunlarını ele alan alternatif bir blockchain’dir.

Holochain bir Blockchain alternatifi olarak tanımlanıyor. Blockchain veri merkezli küresel konsensüs sağlamak amacıyla çalışırken Holochain birim merkezli çalışarak ölçeklendirme, hız ve uyum sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

İçerik Rehberi

 • Holochain Nedir?
 • Holochain Yorum
 • HOT Coin Yorum
 • Holochain Geleceği
 • Holochain Analiz
 • Holochain Fiyat
 • 1 Holo Kaç TL
 • Holochain Grafik
 • Holochain Fiyat Tahmini
 • HOT Coin Fiyat Tahmini
 • Holochain Nasıl Alınır?

Holochain Nedir?

Blockchain’de ağın bütün katılımcıları aynı defteri senkronize ederek küresel olarak birlik sağlarlar. Holochain 2020 sisteminde ise her katılımcının kendi hash zinciri ve hash ağacı bulunur. Hash’ler her katılımcının özel imzasını taşır, bu imza katılımcıların ya da herhangi bir dosyanın kimliğidir. İmzalar sayesinde karşılıklı işlemler gerçekleştirilir. Ağa katılanların verileri yerel olarak kaydedilir ve yapmak istedikleri işleme göre bu veriler dağıtık hash tablosu (DHT) ile paylaşılır. DHT’ler onaylama kuralları olarak Blockchain’e çok benzerdir, yani bütün node’lar konsensüs sağlar ve DHT’de kural dışı bir işlem yapılmaya çalışılırsa o işlem DHT’ye kaydedilmez.
300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.
Holochain Yorum

Holochain DHT’ler torrent paylaşımları gibi yorumlanabilir ancak torrent sisteminde eşler çevrim dışı olduğunda veri paylaşımı durur. Bunun yerine Holochain DHT’si eşler çevrim dışı olsa bile node’lar sayesinde veriyi canlı tutar, diğer katılımcılar bu veriye ulaşabilir. Ayrıca Holochain kurallarından dolayı torrent’te olduğu gibi zararlı dosyaların ağa yüklenmesinin önüne geçilir.

Ayrıca fikir birliği mekanizmalarını işlemek için eşler arası ağ kullanan merkezi olmayan bir uygulama platformu olarak yorumlanabilir. Holochain’de temelde ağdaki her aygıtın bağımsız çalışması sağlanır ve yalnızca gerektiğinde verilerin kullanıcılar tarafından onaylanması veya üzerinde anlaşılması gerekir. Bu durum Holochain dapps uygulamaları için daha yüksek ölçeklenebilirliğe sahip olma anlamına geliyor.
HOT Coin Yorum

Ortak verilerin merkezi kontrol olmadan paylaşılması HOT Coin’in en önemli özelliği şeklinde yorumlanabilir. Örneğin gelecekte tamamen merkezsiz bir Wikipedia hayal edilebilir. Bildiğiniz gibi Facebook kullanıcı verilerini kullanıyor ya da satıyor, Holochain ile arada Facebook gibi bir aracı olmadan sosyal ağ yaratılabilir. Şu anda Holochain tabanlı Clutter adında Holochain Twitter benzeri bir uygulama bulunuyor. Holochain tedarik zincirleri ve şirket içi bilgi paylaşımında kullanılabilir, kullanıcı ulaşımlarının eşit olduğu eşten eşe (P2P) uygulamalar çalıştırabilir. Holochain CEO Mary Camacho bu konuyu sıklıkla vurgulayarak merkezsiz veri ve bilgi paylaşımı konusunda çalışmaların devam ettiğini vurguluyor.
Holochain Geleceği

Holochain’in gizlilik gerektiren işlemlerde kullanılması önerilmiyor çünkü veriler bütün DHT ile paylaşılıyor. HOT Coin geleceğine bakıldığında TOR gibi anonimlik sağlayan uygulamalar geliştirilebileceği ifade ediliyor. Holochain büyük boyuttaki dosyalar için uygun değil çünkü her birim kendi verisini tuttuğu için kimse bir başkasının büyük dosyalarını indirmek istemeyecektir. Son olarak verilerin kesinliğini esas alan ve mantıksal doğruluk ile çalışan uygulamalar yine Holochain’in doğası gereği ağa uygun olmayacaktır.
Holochain Analiz

Geliştiriciler şu anda Holochain’de bildiğimiz token’ların basılmasını önermiyor. Blockchain’de çift harcama gibi sorunlara çözüm küresel konsensüs ile getirildi. Holochain’de yaklaşım daha farklı olmak zorunda, Holochain ekibi para birimi konusunda gelecekte whitepaper yayımlayacağını belirtiyor.
Holochain Fiyat

Bu yazının güncellenme tarihi itibariyle 1 Holochain 1 HOT 0,000563 USD’den işlem görüyor. Coinmarketcap verilerine göre 100 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip Holochain’in toplamda 170 milyar token’ı şu an piyasaya sürülmüş durumda.
1 Holo Kaç TL

HOT/TRY paritesine bakıldığında 1 Holo 0,00386 TL’den işlem görüyor. Holo 638 milyon TL ‘lik piyasa değeriyle kripto para listesinin 77. sırasında kendine yer buluyor.
Holochain Grafik

Tüm zamanların rekorunu 2019 Mayıs tarihinde $0,00249 ile kıran Holochain HOT Token, bugün rekor fiyatından oldukça uzakta seyrediyor. Türkiye’de oldukça fazla takipçisi olan Holochain yakından takip edilmesi gereken bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.