İngilizce Öğrenebileceğiniz En Iyi Youtube Kanalları

Egitim Dökümanları

%5C
Az buçuk ingilizce bildiğiniz takdirde, her dersi rahatlıkla anlayabilirsiniz.Size tavsiyem sadece anlama becerinizle yetinmemeniz, konuşma kısmınıda geliştirmeniz.Bu yüzden ingilizce çalıştıktan sonra yazdığınız örnekleri sesli bir şekilde okumalısınız.İyi çalışmalar!

Alıntıdır! netten derlenmiştir!


1EF podEnglish
%5C
EF podEnglish kanalı en çok dikkat çekenlerden. Özellikle yeni başlama (beginner) seviyesi için çok uygun videoları var. Videolar 10 dakika uzunluğunda. Konulardan bazıları: Zaman, aile, yönler, Manavdan alışveriş, hava durumu, hayvanlar, okul arkadaşları, ilişkiler, filmler ve teknoloji. Videolar yüksek kaliteli ve birbirini izleyen sırada.

2 English with Jennifer
%5C
Jennifer Lebedev, her biri 10 dakikadan oluşan videolar halinde sizlere ingilizce dersler veriyor. Kanala girdiğinizde değişik seri derslerin bulunduğu playlistler sizi karşılayacak. Bunlar: Basit Gramer Bilgileri, Kelime haznesi, telaffuz ve amerikan günlük konuşmaları. Çoğu videoyu kendi evinde çeken Jennifer Lebedev gerçek nesneleri kullanıyor, powerpoint sunuları yapıyor, sesli ve görüntülü diyaloglar gerçekleştiriyor. Güzel planlarmış ve organize edilmiş bir kanal.

3 engVid.com
%5C
engVid.com kanalında 150 tane video-ders bulunmakta. Bunlar basit gramer hataları, to be fiili, sorular, numaralar, iş hakkında konuşmalar, ingilizceyi istediğiniz gibi nasıl konuşacağınız gibi konular. Bütün videolar youtube’da ama daha fazlasını isterseniz engVid.com’a girip devamını izleyebilirsiniz. Dersler biraz geleneksel, yani bir öğretmen bir tahta ve kalem. Ayrıca derslerin sonunda bir de küçük quizler hazırlanmış.

4Hugosite.com
Hugosite.com kanalı daha çok yeni başlayanları ilgilendiren 300 tane dersi barındırıyor. dersler 1 dakika uzunluğunda ve bu nedenle sıkmadan bitiyor. ayrıca dersleri ses formatı da var, böylece sadece ses şeklinde de dersleri dinleyebiliyorsunuz.

5Mister Duncan In England
Mister Duncan, ingiltere’de yaşayan bir ingilizce öğretmeni. Kanalda 60’a yakın video-ders var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.