Diyarsa Referanslar

Maruf Turizm Hac ve Umre Organizasyonu

Referanslarımız

Şirketimiz hakkında kısa bilgi;

Arif Demir , Yusuf’un oğlu 11.08.1945 tarihinde Mardin Savur’a bağlı Der selam (Erkuran)  köyünde dünyaya gelmiş. İlk tahsilini 6 yaşındayken Mezkur köyün imamı Molla İsmail’in oğlu Molla   Nezir’in  yanında yaparak 1955’de Savur’a bağlı  Mıhaşni  köyün imam hatibi Molla Şehmus’tan bir kısım fıkhı  öğrenimi görmüş ve 1956’ nın   sonlarında Bismil’ e bağlı Hanoser(Baş Han) köyünde Müderris ve imam olan Molla Hamza’nın  medresesinde gelerek  Sarf  ve Nahu (İlmi Alet)  okumaya başlamıştır.  1960’da  Bismil’e bağlı Sinan Köyü’ne  giderek  Müderris ve İmam Molla  Sait’in medresesinde okumasına devam etmiş, 1962’de  Mezra Molla Hüseyin köyünde bulunan Şeyh Maruf’un yanında birkaç ay  okuyup ve oradaki bir kısım talebelere ders vermeye başlamıştır. Nihayet 1963’te tekrar Hanoser  köyüne üstat Molla Hamza’nın yanına dönmüştür. Aynı tarihte  vatani görevini yapmak üzere  Kütahya Hava Er Eğit Alanı 6.bölükte acemiliği bitirmiş. İzmit Cengiz  Topel Hava alanında iki yıllık askerliğini bitirmiştir. 1967 sonlarında tekrar üstaz Molla Hamza’nın medresesinde Bismil’e bağlı İsa par köyünde tahsiline devam etmiştir. Bir müddet sonra Batman’a bağlı Timlerce köyünde üstaz Selahattin’in medresesinde birkaç talebesiyle gelerek mantık, istiare ilimleri okumuştur.   1969’da Diyarbakır’a bağlı Hücceti köyünde  bulunan Şeyh Mehdi’nin   medresesinde talebesiyle beraber  gelerek 5 ay kadar sona doğru öğrenim görmüş ve talebelerine okutmuştur.

Oradan 9 talebesiyle beraber  Abbasi köyüne üstaz Molla Abdurrahman’ın  oğlu Molla Muhammet’in medresesinde bitirerek icazetini almıştır. Aynı yılda Diyarbakır Çınar’a bağlı şeyh çoban köyünde Fahri İmam ve   Müderris olarak vazifeye başlamıştır.1971’de Diyarbakır merkeze taşınarak tüm talebelerini de yanına alarak Bağlarda Hacı Muhtar Camiinde imamlık ve müderrislik vazifesini sürdürmüş. 1976’da merkeze bağlı Zoğı (Damlakaya) köyüne nakli yapılmış. 1978’de Çınar’a bağlı Kıliva (Ovabağ  nahiyesine,1983’te geçici olarak Çınar merkezi Aziziye Camii imam hatipliğine, 1984 başlarında tekrar Diyarbakır merkez Ben-u Sen’deki köşkler camii imam hatipliğine atanarak görev yapmıştır. Burada camii teşkilatında bir kısım tamirat  ve ilaveler ile camii lojmanı yaptırarak müderris ve imamlık vazifesine devam etmiş. Nihayet Resmiyet’te 27 yıl 1 ay kaldıktan sonra bu camide 24.04.1994 tarihinde emekliye ayrılmıştır.

Memuriyet hayatında, Turizm ve seyahat alanında çeşitli seminerlerde bulunmuş, toplantı ve münazaralara katılmış, din görevlisi-kafile başkanı olarak Hac vazifesinde bulunmuş olması münasebetiyle ,1977 senesinde beri organizasyonlarda bulunmuş ancak aktif olarak Emeklilik sonrası,  Şirket kurumuş olup aynı zamanda şirket yöneticisi olan Arif Demir Hac ve umre organizasyonlarını Diyarbakır’da başlamıştır. 1994 yıllarının Başında 1618 sayılı yasa gereği Seyahat Acenteleri kurulma zorunluluğu getirilmiş; bunu takiben 1993’te de Arde Turizm Tic. Ltd.ti. adı altında kurulmuştur. 2009 yılı başında isim değişikliği yapılarak Turizm Bakanlığı’ndan onaylı Maruf Turizm Seyahat Acentesi adını almıştır.  Acente faaliyet konuları ise şöyle sıralanabilir.

* Hac ve umre organizasyonları
* Türk Hava Yolları Diyarbakır Genel Satış Acentalığı
* Yurt içi ve yurt dışı turlar.
* Otel rezervasyonları

Siz değerli yolcularımıza daha kaliteli, güler yüzlü hizmeti sunabilmeyi kendine prensip edinen firmamız, sizlerin güçlü desteği sayesinde faaliyetlerine büyüyerek devam edecektir.

MARUF TURİZM SEYAHAT ACENTESİ

TelFax: 0 412 228 12 91
Cep: 0 530 921 46 75 – 0 534 674 14 76 – 0 532 413 53 82
Melikahmet Cad. Japon 2 Psj. Kat:2 No:35
Balıkçılarbaşı / DİYARBAKIR

https://www.marufturizm.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.