Tefbis Sık Sorulan Sorular

Egitim Dökümanları

tefbis
Özel okullar modülüne diğer özel kurslar dahil mi?
Diğer özel kurslar sisteme dahil değildir.(Örneğin sürücü kursları v.b.)
Eğitim harcamaları anketinde sistemin anket numarasını otomatik olarak mı verilecek ve verilen numara devamlı kullanılacak mı?
Anket numaralandırması, anket uygulaması yapıldıkça her seferinde öğrenciye özel yeni bir kod olmak üzere sistem tarafından otomatik olarak verilecektir. Bu numara anketin internet üzerinden cevaplanmasında giriş kodu olarak kullanılacaktır.


Eğitim harcamaları anketi uygulaması nasıl olacaktır? Nasıl bir hedef kitlesine uygulanacaktır?
Eğitim harcamaları anketi bir kereye mahsus olmak üzere tam sayım şeklinde uygulanacaktır. Tam sayım uygulamasından sonra örneklem üzerinden yapılacaktır. İmkanı olan veliler anketi internet üzerinden doldurabileceklerdir. Diğer veliler için matbu halde anket uygulanacak ve okul yönetimlerince internet üzerinden veri girişleri yapılacaktır.

Pansiyon modülünde merkezi bütçeden pansiyonlara tahsis edilen bütçe girişi yapılacak mı?
TEFBIS sistemi bu bilgileri Maliye Bakanlığından otomatik olarak alabilmektedir ancak Pansiyon modülünü kullanan birimlerin gelir-gider dengesinin sağlanabilmesi için bütçe aktarımı gerçekleştikçe ilgili meblağları toplu olarak giriş yapılmalıdır.

Sistem uygulamaya geçtiğinde ve daha sonrasında yıllık devir işlemleri nasıl uygulanacak?
Sistem uygulamaya geçtiğinde bir sefere mahsus olmak üzere okul aile birlikleri modülüne devreden bakiye giriş ekranı açılacaktır. Bu bilgiler toplanarak sistem işler hale geldikten sonra her yıl devir işlemleri sistem tarafından otomatik yapılacaktır.

Eğitim planlaması ve sorumluları kimler olacaktır?
Mart ayı sonunda SGB tarafından eğitim planlamasının ve görev tanımlarının yer alacağı bir genelge ile bilgilendirme yapılacaktır.

Sistemde toplu giriş gerektiren ve/veya ödeyen bilgileri belirli olmayan işlemler nasıl kaydedilecek?
MEB tarafından ilgili işlemler için belirli tek bir kayıt kişisi/kurumu tanımlanacak ve girişlerin bu kişi/kurum adına yapılması gerektiği duyurulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.