Similatör Eğitimi

Sürücü Kursları


Efe sürücü kursu adaylarının bilinçli araç kullanımının temel unsurlarını vermek amacıyla multimedya teknolojisinin tüm özelliklerini kullanan, sanal kentte gerçekçi bir trafik akışı içeren, tehlikeden uzak bir ortamda eğitim fırsatı sağlayan sürücü eğitim simülatörünü Hizmetinize sunmuştur.

Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir.
Dolmuşlardan otobüslere, yayalardan araçlara, reklam panoları ve billboardlarıyla şehir ortamını tamamiyle yansıtmakta, sürücülere yaşayan bir ortam sunulmaktadır.
Sistemin etkileşimli yapısı ile sürücüye kazandırılmak istenen davranışlar öğretilebilmekte ve eğitim verilebilmektedir. Sistemin yolla etkileşimi, hava koşulları ve sürüş performansı gibi özellikleriyle sürücüye gerçek duygular yaşatılmaktadır. Simülatör kullanımı sırasında, çiğnenen her kural için sesli ve görsel uyarılar bulunmaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde uyulmayan kurallar veya trafik işaretleri ile hataların yapıldığı anda sürücünün uyarılması, verilen eğitimin etkin olmasını ve aktif öğrenmeyi sağlar.

Trafik eğitimi konusunda duyulan ihtiyacın giderilmesinde önemli bir araç olacağı düşünülen ve oyun çekiciliği taşıyan bu simülatör, başlangıç seviyesindeki sürücülerin sanal, riskten uzak bir ortamda direksiyon başında sürücülük yeteneklerini geliştirme fırsatını bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılar yaptıkları hataların sonuçlarını görerek ve Trafikent’in sanal dünyasında herhangi bir tehlikeden uzak olarak deneyim kazanacaklardır.

Sistem Özellikleri:

Gerçek şehir ortamı
Güvenli sürüş deneyimi
Trafik ışıkları, işaretler ve polis kontrolünde gerçekçi trafik akışı
Trafik kurallarına uygun doğru araç kullanım eğitimi
Trafik kuralları ihlali için eşzamanlı uyarı sistemi
Sık karşılaşılan trafik olayları
Farklı trafik koşullarına uyum sağlama
Pekiştirme ve öğrenmenin etkin bir biçimde sağlanması
Detaylı performans raporları
Ayarlanabilir yoğunlukta araç ve yaya sayısı
Seçilebilir sürücü araçları
Seçilebilir hava koşulları
Manuel/Otomatik vites seçeneği
Ayarlanabilir otomobil koltuğu
Ayna kontrolleri

Gerçek kontroller:

Korna,Dönüş sinyal,Kontak Vites

Debriyaj, fren, gaz pedalı El freni

Emniyet kemeri
Zengin ses ortamı (arkada iki, koltuk altında bir adet hoparlör bulunmaktadır)