AÖF Kredili Sistem Sınıf Geçme. AÖF genel not ortalaması hesapla. AÖF Genel Not Ortalaması açıklandı

Egitim Dökümanları

AÖF Kredili Sistem Sınıf Geçme. AÖF genel not ortalaması hesapla. AÖF Genel Not Ortalaması açıklandı
Adayların günlerdir merekla beklediği Açıköğretim final sınav sonuçları 3 Mart 2013 Pazar günü açıkladı. Sonuçlar açıklandı açıklamasına ama öğrencilerin meraklı bekleyişi bitmiş değil. Şimdi de notlarını öğrenen binlece öğrenciyi uygulanan çan eğrisi nedeniyle geçip geçememe teleşı şardı.


Sisteme ilgili fakülte ve bölümlerin genel not ortlaması girilmediğinden öğrenciler almış oldukları not yüksek dahi olsa ortalamanın altında olup olmadıklarını bilmedikleri için geçip geçemediklerini de bilmiyorlar.

Ders geçme, Kalma, Şartlı / Koşullu geçme, Sınıf geçme Nasıl olur ?

Öncelikle tekrar edeyim ben sadece 2 ders aldığımı varsaydım ve hesaplamaları 2 ders için yaptım. Siz aldığınız tüm dersler için yapmalısınız.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu dersten koşullu geçmişsiniz demektir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi geçmiş, 2.00 ve altında ise bu dersten kalmışsınız demektir.

Sınıf Geçme: Kredili sistemde sınıf geçme yerine üst dönemden ders alma tabiri kullanılır. Genel not ortalamanız 2.00 ve üzeri ise üst dönemden ders alabilirsiniz.

Bizim örneğimizde Türkçe DC ( Şartlı geçer ) Matematik CB ‘dir. Genel ortalamamız 2.00′ın altında olduğundan üst dönemden ders alamıyoruz ve Türkçe dersinden de kalmış sayılıyoruz.

AA 90-100 Arası

BA 85-89 Arası
BB 75-84 Arası
CB 70-74 Arası
CC 60-69 Arası
DC 50-59 Arası
FF 49 ve aşağısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.