Ravencoin Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Kullanıcıların varlıklarını blokzincire entegre etmelerini sağlayan Ravencoin, bu kripto paraya sahip olanlar için bir mesajlaşma sistemi de sağlıyor. Ravencoin ağı aynı zamanda kişisel varlıkların kaydedilmesine izin veriyor.
1. Ravencoin ne zaman, kim tarafından kuruldu?

Ravencoin, Bruce Fenton öncülüğünde başlatılıp geliştirilen bir proje. Ravencoin adını George RR Martin’in kaleme aldığı “Buz ve Ateş Şarkısı” romanındaki kuş dağıtım sisteminden alıyor. 31 Ekim 2017’de çıkarılsa da madenciliğinin serbest hale gelmesi, ilk Bitcoin blokunun oluşturulmasının 9. yıldönümü olan 3 Ocak 2018 yılında oldu.
2. Ravencoin’in altyapısı

Bitcoin’in hard fork’u kullanılarak geliştirilen Ravencoin, ERC-20 protokollerine alternatif olarak görülüyor.
3. Kullanıcılarına ne vadediyor?

Ravencoin, Bitcoin ile benzer bir mekanizmaya ve fikre sahip. Ancak farklı bir hash algoritması var. Güvenliği öncelik olarak gören Ravencoin, kullanıcıların bu ağ üzerinde dijital varlık yaratmalarına ve ticaretini sürdürmelerine zemin hazırlayan yenilikçi projelerden biri olarak görülüyor.
4. Ravencoin’in madenciliği yapılıyor mu?

Ravencoin, madenciliği yapılan bir kripto para birimi. Madenciliği, proof of work, yani iş/emek ispatı ile yapılıyor.
5. En düşük ve en yüksek fiyat ile toplam arz

Ravencoin, 3 Haziran 2019’da 0,080258 dolarla en yüksek fiyatını, 13 Mart 2020’de 0,008794 dolar ile en düşük fiyatını gördü. Toplam arzı 21 milyar RVN olarak belirlenen kripto para biriminin dolaşımdaki arzı 7.465.525.000 RVN’dir.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.