Avalanche Avax Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Kripto paralar, Bitcoin’in hayatımıza girmesiyle gündemde olmaya devam ediyor. Son olarak asıl adı Avalanche olan AVAX coin, günün en çok aranılan sanal paralarından biri oldu. Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu Ava Labs’in geliştirdiği bu kripto para, 2021 genelinde yüzde bin 850 yükseldi. İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen Avalanche, piyasadaki yatırımcılardan 18 milyon dolarlık VC fonu toplamayı başardı ve bu destek sayesinde AVAX tokeni de kullanıma açıldı. Tokenin satışı, Temmuz 2020’de 4,5 saatin altında 42 milyon dolar arttı. Ardından AVAX ana ağı Eylül 2020’de yayına girdi.

Kısa bir süre öncesine kadar değeri 205 TL seviyelerinde olan AVAX Coin’in değeri, 10 Mart sabahında 269 liraya kadar yükseldi. AVAX Coin işlem hacmi yüzde 266 oranında yükselme gördü. AVAX Coin, bugünkü yükselişiyle 31.19 dolardan işlem görüyor.

Avalanche özelleştirilebilir, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir olarak tasarlanan kripto para seçenekleri arasında yer alıyor. Avalanche’daki her şey bir alt ağdır ve her zincir bir alt ağın parçasıdır. Validatörler birincil ağın bir üyesi olmak zorundadır; diğer tüm alt ağlar, doğrulayıcıya bağlı olarak isteğe bağlıdır.

AVALANCHE AVAX NEDİR?

Ava Labs’in geliştirdiği ve Prof Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu Avalanche ağının kripto parası Avalanche coin, 2021’in en dikkat çeken değer kazançlarından birini elde etti. AVAX (Avalanche), ilk olarak Ava Labs tarafından 2018 yılında piyasaya sürüldü. Standart olarak bir saniye altında işlem sonuçlandırma gücüne sahip ilk akıllı sözleşmeler ağı olan AVAX (Avalanche), akıllı sözleşmeleri ve diğer yeni nesil blokzinciri teknolojilerini kullanarak merkeziyetsiz bir şekilde finansal işlem yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi olmayı hedefliyor.

Avalanche ağı merkeziyetsiz finansal varlıklar, finans uygulamaları ile kripto para işlem platformları ve hizmetler için güvenli, pratik ve ölçeklenebilen bir yapı sunmak amacıyla oluşturuldu. Sitesinde yer alan bilgilere göre geliştiriciler Avalanche üzerinden kolayca güçlü, güvenilir uygulamalar ve karmaşık kural setlerine sahip özel blokzincir ağları oluşturabiliyor.

Avalanche üzerinden işlemler ise 3 saniyenin altında neticelenebiliyor. Karşılaştırma açısından Ethereum’da bu süre ortalama 6 dakikayı buluyor. Ayrıca Ava Labs, Avalanche’ın Bitcoin ve Ethereum’a göre çok daha enerji verimli olduğunu ifade ediyor.

AVAX COIN NASIL ALINIR?

AVAX Coin alabilmek için, öncelikle Binance, Paribu, Huobi ve Bitfinex gibi uygulamalardan birine sahip olmanız gerekiyor. Tercih ettiğiniz uygulamayı akıllı telefonunuzdan indirebilirsiniz.

Avalanche Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için de öncelikle Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın. Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin. USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın. Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna AVAX yazın ve altta açılan AVAX /USDT çiftini seçin. Daha sonra ortada yer alan “AVAX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin. İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AVAX Coin alma işlemini tamamlayın.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.