USD Coin (USDC) Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

USD Coin (USDC), üreticisi Centre tarafından fiyatı 1 Amerikan Doları’na sabitlendiği belirtilen kriptopara birimidir. USDC, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Circle ve Coinbase’in desteklediği açık kaynaklı bir teknoloji projesi olan Centre tarafından geliştirilmiştir. USDC’nin yönetiminden sorumlu olan Centre, piyasaya sürdüğü her bir USDC karşılığında 1 ABD Doları’nı sürekli izlenen ve denetlenen özel bir banka hesabında tutmaktadır. Bu sayede USDC’nin fiyatının 1 ABD Doları’na sabitlenmesi hedeflenmiştir.

USD Coin (USDC) Nasıl Çalışır?

Centre’ın açık kaynaklı ve şeffaf stabil kriptopara altyapısı, itibari paranın akıllı kontratlar ile etkileşim kurabilmesini sağlar ve yazılım geliştiricilere, parayı blokzinciri üzerinde kullanmak için elverişli bir yol sunar.

Regülasyonlarla düzenlenmiş ve lisanslı şirketler tarafından yönetilen Centre konsorsiyumu tarafından yönetilen USD Coin, kriptopara alım satım platformları ve USD Coin kullanmak isteyen işletmelerin Müşterini Tanı / Anti-Karapara Aklama prosedürlerine uyumludur.

Centre tarafından Ethereum ağında ERC-20 akıllı kontratı olarak üretilen USD Coin (USDC) Ethereum blokzincirini kullanmaktadır. Ethereum akıllı kontratlarını destekleyen cüzdanlar arasında transfer edilebilir.

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.