Dünyanın en popüler mağara otelleri

Seyahat Rehberi

Seyahat Rehberi

Hotel Sant’Angelo, İtalya

Güney İtalya Matera kasabasında yer alan Hotel Sant’Angelo’nun 16 adet odası bulunuyor. Unesco’nun da koruması altında olan bölgedeki otelin fiyatları 200 eurodan başlıyor.

Laleh Kandovan International Rocky Hotel, Iran

Kandovan köyünde, aynı ismi taşıyan dağın eteklerinde konumlandırmış. İran’ın Tebriz kentine 27 kilometre uzaklıkta bulunan Laleh Kandovan otelininin 10 odası bulunuyor. Tüm odalarda yerden ısıtma sistemi bulunan otel odaları ünlü İran halılarıyla döşenmiş.

Gamirasu Cave Hotel, Türkiye

Ürgüp yöresinde Ayvalı köyünde bulunan ve Bizans Manastırı içine yapılan otel Kapadokya’da yer alan birçok otelden biri. Yedi ayrı ev tarzında tasarlanmış otelin değişik büyüklükte ve şekilde 25 odası bulunuyor.

Les Hautes Roches, Loire Valley, Fransa

18 yüzyıla yapılmış malikânenin bir kısmı kayaların oyulması ile otel odalarına dönüştürülmüş. Part of this 18th-century manor house is cut into the rock face of low cliffs overlooking the banks of the Loire near Tours. Otelin fiyatları 142 eurodan başlayan fiyatları ile 15 odası bulunuyor.

Ellkep Evi, Türkiye

Yine Ürgüp yöresinde bulunan Elkep Evi, şehre bakan manzarası ve modern döşeme tarzıyla Kapadokya’nın en ünlü mağara otellerinden biri.

The Cave Resort, Jamaica

Yaklaşık 11 tek kişilik ve iki adet aile odası bulunan The Cave Resort otel Jamaica’nın batı kıyısında bulunan Negril bölgesinde yer alıyor.

Sala Silvermine, İsveç

İsveç’te eski gümüş maden ocağı otele dönüştürülmüş. Her yıl yüzlerce insanın konakladığı otelin en önemli özelliği birçok yeraltı göletinin bulunması. Otel maden ocağının giriş kısmında yer alırken, bir de 155 metre yerin altında bir maden suiti bulunuyor.

Alexander’s Boutique Hotel, Santorini, Yunanistan

Santorini adasındaki tepelerden birinde oyulmuş ve Ege denizine nazır manzarasıyla ünlü. Yedi adet mağara villası ve dokuz adet mağara evi bulunan otelin bir gecelik fiyatı yaklaşık 350 euro.

Serinn House, Türkiye

Birçok mağara oteli bukluna Kapadokya’da Serinn Evi, özel döşenmiş butik otel tarzında hizmet veriyor.


Kokopelli’s Cave, ABD

New Mexico eyaletinin kuzeyinde, Farmington Kasabasında bulunan otel ayrıca Mesa Verde Milli Parkın yakınında konumlandırılmış vaziyette. Dört eyalet sınırının kesiştiği noktada yer alan otelden tüm dört eyaletin manzarasına da hakim.

Kaydet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.