EOS nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

En bilinen altyapı sağlayıcılardan biri olan EOS, ticari ölçekte merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesini, barındırılmasını ve yürütülmesini sağlayan blokzincir tabanlı, merkezi olmayan bir sistemdir.

Yüksek işlem maliyetleri ve düşük işlem hacmi nedeniyle sıkça eleştirilen Ethereum’a alternatif olarak gösterilen EOS, işlem ücreti olmaması ve sonsuz ölçekte kapasitesiyle, diğer blokzincirlerden ayrışmaktadır. EOS blokzincirinde kullanılan kripto paraya EOS adı verilmektedir.

EOS, işletmelerin ve bireylerin güvenli erişim ve kimlik doğrulama, izin verme, veri barındırma, kullanım yönetimi ve dApp’ler arasında iletişim sağlama gibi web tabanlı uygulamalara benzer bir şekilde blokzincir tabanlı uygulamalar oluşturmalarına izin vermek için gerekli tüm temel işlevleri destekler.

EOA ayrıca ara yüz geliştirme için bir web araç seti tarafından desteklenmektedir. Temelde Google’ın Play Store ve Apple’ın App Store’una benzer bir şekilde çalışır.

Merkezi olmayan uygulamaları kolaylaştıran Ethereum gibi bir dizi blokzincir tabanlı ağ olsa da, EOS, blokzincirin kritik sorunlarına odaklanmaktadır. Çoğu zaman bir blokzincirde sorun yaratabilen hız, ölçeklenebilirlik ve esneklik sorununu çözmeye çalışmaktadır.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.