Neo Coin Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Çin’in Ethereum’u diye anılan NEO, fiziksel varlıkları dijital varlık haline getirme önceliğiyle ortaya çıktı. NEO, dijital varlıkları, dijital kimlikleri ve akıllı sözleşmeleri birleştirerek geleneksel ekonomiden “akıllı ekonomiye” geçiş için oluşturuldu.

Ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

NEO’nun çalışmaları Da Hong Fei ve Erik Zhang önderliğinde, Onchain tarafından, 2014’te başlatıldı. Önce Antshares ismiyle piyasaya sürüldü fakat 2017’de adı NEO olarak değiştirildi.

NEO’nun altyapısı

NEO, üç kademeli bir sisteme sahip: akıllı kontratlar, dijital varlıklar ve dijital kimlikler. Bu sistemle amaçladığı temel nokta, dijital ve dijital olmayan varlıkların mülkiyetini korumak.

Kullanıcılarına ne vadediyor?

NEO’nun sunduğu “akıllı ekonomi” ile fiziksel varlıklar blokzincirde dijitalleştirilebiliyor. Herhangi bir geliştirici NEO ile akıllı sözleşmeler üretebiliyor. NEO bir kuruluşun, bireyin ya da varlıkların kaydedilmesini dijital kimlikler vasıtasıyla sağlıyor.

NEO’nun madenciliği yapılıyor mu?

NEO, madenciliği yapılan bir kripto para birimi.

En düşük ve en yüksek fiyat ile toplam arz

NEO’nun en düşük değeri 21 Ekim 2016’da 0,072287 dolar olarak belirlendi. 15 Ocak 2018’de ise 196,85 dolar ile en yüksek değerine ulaştı. Toplam arzı 100.000.000 NEO olan kripto paranın dolaşımdaki arzı ise 70.538.831 NEO’dur.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.