Ontology Coin Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Ontology, kripto para birimleri hakkında çok az bilgisi olan veya hiç bilgisi olmayan şirketlerin blockchain teknolojisini işlerine entegre etmelerine izin vermek için tasarlanmış nispeten yeni bir halka açık blok zinciridir.

Ontology ağı, kullanıcıların halka açık blok zincirlerini farklı uygulama türleri için özelleştirmesine ve blok zinciri teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmasına olanak tanır.

Merkezi olmayan uygulamaları desteklemek, Ontology platformunu Ethereum’un doğrudan rakibi olarak konumlandırıyor.

Ontology platformunda iki kripto para bulunur – ONT olarak bilinen Ontology tokenı ve ONG olarak bilinen Ontology Gas tokenı.

Ontology Gas token, 2018 yılında Ontology MainNet’in piyasaya sürülmesiyle piyasaya sürüldü ve platforma katkıda bulunan kullanıcılar için bir tazminat biçimi olarak hizmet ediyor.

Aşağıdaki bölümlerde ONG hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Ontology’nin Tarihi

Ontology platformu, OnChain adlı bir Çinli şirket tarafından 2017 yılında yeniden oluşturuldu. Platform, projeyi yöneten uzman Erik Zhang, Jun Li ve Da HongFei ile OnChain ekibi tarafından kuruldu. OnChain şirketi, NEO blok zincirinin kurucusu olarak da biliniyor.

Platform, işletmelerin blok zinciri teknolojilerini dahili sistemlerinde ciddi değişiklikler yapmadan kurmalarına izin vermek amacıyla inşa edildi. Kurucular, blockchain teknolojilerini entegre etme sürecini basitleştirmek ve blockchain kullanımını herkes için mümkün kılmak istediler.
Ontology’nin Arkasındaki Fikir

Platform, işletmelerin blok zinciri teknolojilerini dahili sistemlerinde önemli değişiklikler yapmadan kurmalarına izin vermek amacıyla oluşturuldu. Kurucular, blockchain teknolojilerini entegre etme sürecini basitleştirmek ve blockchain kullanımını herkes için mümkün kılmak istediler.
ICO yok

Bir ICO veya ICO’lar, Ontology gibi yeni blockchain projeleri için fon toplamanın en yaygın yöntemidir. Ancak bu platform için ICO yapılmadı. Bunun yerine, geliştiriciler, e-posta bülten listesine abone olan herkese ücretsiz olarak ONT coin verdiler (kripto topluluğunda “airdrop” olarak adlandırılır).
NEO ile ortaklık

Ontology’yi kuran aynı şirket, NEO blok zincirini de kurduğundan, ikisini birbirine bağlamanın akıllıca olacağına karar verdiler. Bunu, Ontology’yi artırmak ve popülaritesini artırmak için NEO topluluğunu kullanarak yaptılar. Bu nedenle, piyasaya sürülme sırasında tüm NEO sahiplerine ücretsiz ONT koinleri verdiler.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.