OMG Network Coin Nedir?

Bitcoin Rehberi

BİNANCE TR Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Eskiden OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum blok zinciri için oluşturulmuş, gözetim dışı, katman-2 ölçekleme çözümüdür. Bir Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak OMG Network, kullanıcıların ETH ve ERC20 token’ları ile doğrudan Ethereum ağında işlem yaparken olduğundan çok daha hızlı ve daha ucuza aktarmalarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Ağ, OMG ağındaki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanılabilen ve sonunda stake edilebilecek olan OMG yardımcı program token’ı tarafından desteklenmektedir.

Bu yazımızda, “OMG Coin yorum, OMG coin Binance, OMG coin geleceği, OMG coin satın al” gibi konu başlıklarına değineceğiz.

OMG Network Coin Nedir?

OMG Network Coin, adını aldığı projenin bir yardımcı program token’ıdır. OMG Network, Ethereum’un önemli hız ve maliyet engellerinin, ana akım işletmelerin ürünlerini ve uygulamalarını ağ üzerinde oluşturmayı düşünmeden önce aşılması gerektiğine inanıyor.

Bu nedenle OMG Network projesi, Ethereum’u aynı anda karbon ayak izini azaltırken ölçeklemek isteyen işletmeler ve projeler için daha çekici hale getirmeye yardımcı olmak için oluşturuldu. Platform, Ethereum’a kıyasla elektrik kullanımını %99’a kadar azaltmaya ve ücretleri yaklaşık üçte iki düşürmeye yardımcı olan plazma tabanlı yan zincir çözümüyle başarırken, varlıkların temel Ethereum ağı tarafından güvende kalmasını sağlıyor.

Platformun kendisi, 2017 ICO sırasında elde edilen 25 milyon dolarlık fonla destekleniyor. Ayrıca, OMG Network ana şirketi SYNQA, kısa süre önce C Serisi finansman olarak 80 milyon dolar daha artırdı ve Toyota Financial Services Corporation ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation da dahil olmak üzere birçok büyük yatırım şirketi tarafından desteklendi.

OMG Network ana ağı sonunda, kullanıcıların ağın güvenliğini sağlamasına ve ödüller kazanmasına yardımcı olmak için token’larını paylaşmalarına olanak tanıyan bir Proof of Stake (POS) konsensüs sistemine geçecek.

O zamana kadar OMG Network alt zincirleri, temelde tek bir blok üreticisi (OMG Network’ün kendisi) tarafından kontrol edilen basitleştirilmiş bir teminat kanıtı biçimi olan bir otorite kanıtı (PoA) konsensüs mekanizması ile güvence altına alındı. OMG Network, hazır olur olmaz POS’a geçiş yapmayı planlıyor, ardından OMG sahipleri, paylarını doğrulayıcılara devrederek ağın başarısı ve güvenliğinde paydaş haline gelebilecek.
OMG Network Yorum

OMG Network ile ilgili yorumlarda genellikle “OMG coin geleceği” konu başlığı için yorumlar yapıldığını görüyoruz. Yatırımcılara göre OMG token geleceği olan bir kripto para birimi ve kısa vadede kayıplara sebep olsa da uzun vadeli yatırımlarda kazandırdığı düşünülüyor.

Bunun yanı sıra OMG coin’in ETH 2.0 güncellemesinin ardından büyük artış yaşayacağı ve fiyatının rekor bile kırabileceği düşünülüyor.
OMG Coin Grafik

OMG Coin grafiklerine bakıldığında kirpto para biriminin yazıın yayına hazırlandığı sırada 3,17 dolar ile ve 0,00024093 BTC ile işlem gördüğünü görüyoruz. Bunun yanında yine grafikler değerlendirildiğinde OMG token’ın 16 Temmuz 2017 tarihinde 0,3196 dolar ile dibi gördüğünü ve 8 Ocak 2018 tarihinde 28,35 dolar ile rekor kırdığını belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak CoinMarketCap verilerine göre 444.203.913 USD piyasa hacmi ile 36. sırada yer alan OMG token’ın dolaşımdaki hacmi de 140.245.398 OMG. OMG coin’in toplam arz miktarının ise ne olacağı ifade edilmiyor.

BİNANCE Referans olarak bizi tercih edermisiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.